(+48) 501-080-383
 • Wakacje

  Dodano 27 kwietnia 2016

  wakacje

  Zbliżają się upragnione wakacje, na które wybieracie się Państwo z dziećmi w różne miejsca. Zawsze pada pytanie co zabrać ze sobą w razie choroby dziecka. Oto niezbędnik. Zawsze należy mieć ze sobą leki przeciwgorączkowe zarówno w czopkach jaki i w syropie. Działają one również przeciwbólowo. Proszę nie zapominać o zabraniu środków dezynfekcyjnych: wody utlenionej, preparatu octenisept. O plastrach i środkach opatrunkowych przypominać nie muszę:).
  W razie biegunki dobrze mieć ze sobą smectę, probiotyki i preparaty zawierające elektrolity typu: Floridral, Gastrolit.. Przy samych wymiotach stosujemy te same preparaty poza Smectą. Dzieci w okresie letnim, zwłaszcza w ciepłych krajach powinny być smarowane kremami z filtrami UV, ubierane w jasne przewiewne ubrania, koniecznie z jasną czapeczką na głowie. Proszę pamiętać o obfitym pojeniu dziecka. Jeśli wybieracie się Państwo w tereny leśne obfitujące w kleszcze proszę zabrać dla dzieci kalosze, czapkę i ubierać je tak, aby było jak najmniej odsłoniętego ciała- po spacerach dokładnie oglądać ciało dziecka czy przypadkiem nie ma kleszcza; u małych dzieci zwracać uwagę zwłaszcza na okolicę głowy i szyi. Komary to zmora lata- Fenistil w żelu zadziała przeciw świądowi. Lot samolotem wiąże się z bólem uszu- tu należy podać dziecku około pól godziny przed startem i lądowaniem lek przeciwbólowy i krople do nosa typu Nasivin.. Starsze dzieci dodatkowo chętnie przyjmą gumę do żucia. Jeśli wybieracie się Państwo do krajów tropikalnych proszę zasięgnąć informacji o wymaganych szczepieniach.

  Nigdy nie przewidzimy wszystkiego co może się dziecku przytrafić, to co najważniejsze: jeśli wydaje się Państwu, że z dzieckiem dzieje się coś poważnego konieczne będzie zasięgnięcie porady lekarza. Miłych, udanych wakacji:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.